Muži A  Muži B  Kadeti U17  Žáci U15  Mladší minižáci U12  Přípravka  Ženy  Kadetky U17  Starší žákyně U15  Starší minižákyně U13

Muži A

aktuální sezóna sezóna 2018/2019 sezóna 2017/2018

8.2.2019 BK Lipník A - BCM Olomouc 86:77
(18:22 37:39 62:60)

Zápas poslední naděje, i tak by se dal charakterizovat souboj s favoritem z Olomouce. Předpoklady na úspěch v utkání vskutku pro nás moc velké nebyly. Z různých důvodů jsme se museli vypořádat s abcencí Tomáše Brázdy, Michala Pospíšila, Robina Petráka a Michala Mackovíka. Stále není fit ani Michal Frélich. V počtu 6 hráčů tak musel opět obléci dres Tom Sedlařík....ještě že tak udělal.

Dalo se předpokládat, že hosté přijedou s nejlepší možnou sestavou. Chtěji postoupit do 2. ligy, čemuž jim napomáhá značná základná pendlů z prvoligového UP Olomouc. Sestavu hostujícího družstva tvoří nadále mladíci z úspěšné kategorie U19 a někteří olomoučtí matadoři, jako Petr Nátěsta či Marek Sedláček. Handicapem hostů v pátečním klání byla absence podkošového hráče. V útoku nám tak vznikali missmatche, kdy Toma Sedlaříka bránil vždy menší hráč, což hosté řešili agresivním přístupem na míč okamžitě, kdy Tomovi doputoval do rukou. Missmatch vznikl však i na druhé straně, kdy na Toma v obraně vyšel jeden ze dvojce křídelníků Hanuš - Sedláček. Nutno říct, že v konečném důsledky si Tom v obraně vedl náramně.

Hosté produkovali rychlý basketbal založený na dobré střelbě a hře 1na1. Absolutně vyklízeli podkošový prostor pro vniky. První tři čtvrtiny nám tímto Olomouc dělala velké problémy, rychlý perimetr jsme na nohách stíhali s velkými obtížemi (spíše ne než ano) a pokud jsme si odstoupili, hosté trestali trojkou. Na druhou stranu i nám se dařila střelba, místy jsme využili rychlého přechodu a snadného koše z protiútoku a také jsme dokázali vhodně využít dispozic Toma Sedlaříka. Každopádně tři čtvrtiny jsme dotahovali. Úzká rotace napovídala tomu, že nám dojdou síly. Leckdo očekával, že soupeř nás nějakou šňůrou zlomí a vyhraje o 20. Paradoxně jsme to byli my ve 4. části, kdo využil výpadku soupeře. Paradoxně jsme to byli my, kdo odskočil na dvouciferný rozdíl a paradoxně jsme to byli, kdo v závěru vypadal že je v lepší kondici.

Prakticky v 6 hráčích (coach Ota více coachoval než hrál) jsme dokázali soupeře udolat a to dokonce rozdílem 9 bodů, což znamená, že máme se soupeřem lepší vzájemný zápas a dostáváme se před něj. Před zápasem pro některé z nás nemyslitelné. Někteří z nás by brali i prohru o 20 jako přijatelnou. Tímto jsme se dostali zpátky do hry o prvenství v soutěži.

(19:20 34:42 47:59)

Ke klíčovému utkání před Vánocemi jsme odjížděli do Olomouce na palubovku místního béčka Univerzity Palackého. Chyběli nám Michal Pospíšil a Michal Frélich, kterého stále trápí zranění zad. Počet hráčů tedy nebyl nikterak valný a to 9.

První čtvrtina byla zcela vyrovnaná, úspěšná zakončení byla k vidění na obou stranách. Problémy nám dělal zéjmena náš bývalý spoluhráč Lukáš Kachyňa, jehož rychlost v kombinaci s výškou byla pro náš velmi obtížně řešitelná. Na konci druhé půle jsme dokázali zhodnotit naši největší zbraň a to kvalitní obranu spojenou s rychlým přechodem do útoku. Náš výkon eskaloval ve čtvrtině třetí, kdy jsme předváděli svůj vrchol v utkání. Vedli jsme již skoro o 20 bodů a vypadalo to, že domácí jsou na ručník. Ve čtvrtině čtvrté však nastaly problémy. Individualistické pojetí hry, špatný spacing a mnoho zbytečného dribblingu na perimetru vedlo ke zběsilým zakončením, zatímco soupeř se dokázal prosazovat jednoduše a bod po bodu ukrajoval ze skóre. Drama vrcholilo ke konci utkání, kdy se domácí dostali na dostřel 5 bodů. Naštěstí jsme zachovali chladnou hlavu, počkali si na fauly soupeře a trestali ze šestek.

Zápas dobrý, na UP se nám dlouhodobě nedaří a utkání bylo extrémně klíčové z hlediska udržení našich nadějí na příčky nejvyšší. Dobře zahráli Jirka Siegfried s Tomem Brázdou, nicméně bylo to především opět v obraně, která nám prostě funguje. Jen škoda, že rychlou hru jsme schopni aplikovat jen někdy, nikoliv stále.

28.11.2018
BK Lipník A - KK Valašské Meziříčí B
85:56
(32:15 51:30 68:41)

"Obrana je základ". Tak by se dal charakterizovat zápas proti jednomu z předních týmů soutěže z Val Mezu. Do utkání jsme vstoupili mezi Marka Schustera, Michala Frélicha a Kamila Řeháčka. Na trenérské křeslo se pak přesunul Tomáš Sedlařík, alias Obe. Nadstandardní hrou na obranné polovině jsme soupeře dostali pod tlak, získali několik míčů a nedovolili soupeři, jinak velmi střelecky disponovanému družstvu, se rozstřílet. Jednoduché koše z protiútoků byly tou správnou krví v našich žilách, hráli jsme jednodušše a také se trefovali z dálky. Oproti minulým utkáním jsme si i více půjčili míč. Výsledkem výborného vstupu bylo na naše poměry nevídaných 32 vstřelených bodů za první čtvrtinu. Již první čtvrtka rozhodla o výsledku utkání. Soupeř se pokoušel o nápor na začátku druhého poločasu, nic jsme však nenechali náhodě a náskok si pohlídali.

Jednalo se snad o první utkání v sezóně, které splňovalo parametry toho, co bychom chtěli předvádět neustále. Stále vidím nedostatky v postupném útoku, který nám dlouhodobě dělá největší problémy. Pokud zlepšíme i tento prvek hry, můžeme letos reálně myslet na mety nejvyšší.

Střelci: Siegfried 24, Sedláček 16, Školoudík 11, Brázda 10, Petrák 10, Pospíšil M. 6, Mackovík 6, Luštický 2

19.10.2018
BK Lipník A - Orli Prostějov
67:53
(18:10 34:22 48:39)

Utkání skvělých obran nebo slabé kvality v útoku? Obecně vzato, stále stejný problém. Obrana obstojná, útok bezzubý. V útoku volíme špatná řešení, nevyužíváme tzv. "MissMatchů" (výškových, váhových, rychlostních či jiných výhod v situacích 1na1), nešla nám střelba. Z dobré obrany vyplynulo pár breaků, kterými jsme soupeři utekli, jinak se jednalo o bezkrevné utkání. Je to paradox, ještě v nedávné době bychom jakoukoliv výhru s Prostějovem brali všema deseti. Nyní vyhrajeme o 14 a pocity jsou rozporuplné....

Střelci: Sedlařík 13, Školoudík 11, Sedláček 10, Luštický 8, Schuster 7, Frélich 7, Pospíšil M. 6, Siegfried 5

12.10.2018
BCM Olomouc - BK Lipník
65:58
(18:16 28:28 41:43)

Jeden z vrcholů sezóny přišel již velmi brzy. Lońský účastník finále soutěže, ve kterém podlehl suvérení Kroměříži, mladý tým BCM Olomouc si klade cíle nejvyšší a to vítězství v soutěži a postup do 2. ligy. Pro nás to byl bohužel tzv. "den blbec". Z různých důvodů jsme se museli obejít bez Marka Schutera, Michala Frélicha a Kamila Řeháčka. Navrátilci Sedláček se Školoudíkem hráli soutěžní utkání naposledy 15. března a bylo to znát. Do toho všeho se nám zranil hned ze startu Tomáš Brázda - podvrtnutý kotník, který navíc bude chybět i v dalším klíčovém duelu doma s Prostějověm. I přes velmi statický výkon v útoku bylo skóre velmi vyrovnané, dokonce jsme na kraji 4. čtvrtiny mířili do trháku, několik párů neproměněných šoupáků nás ale nakonec mrzelo. Soupeř byl lepší, byl v lepším pohybu a víc tlačil jak v obraně a tak i v útoku. My musíme přidat, hlavně na pohybu, přistupování hráčů a ve hře slabé strany. Takový výkon by loni stačil možná na 50ti bodový příděl. V této soutěži soupeři trestají méně a tak porážka o 7 bodů je přijatelná, jelikož nakonec může rozhodovat vzájemný zápas obou soupeřů.

Střelci: Sedlařík 19, Školoudík 11, Petrák 8, Siegfried 6, Luštický 6, Pospíšil M. 4, Brázda 2, Sedláček 2

10.10.2018
BK Lipník A - TJ Sigma Hranice
82:58
(25:13 45:28 64:47)

Anglický režim pokračoval dalším středečním utkáním hned následující týden. S Hranicemi jsme se dohodli na předehrávce utkání, abychom pomohli našim hříšníkům Sedláčkovi se Školoudíkem ke smazání jejich 4zápasového trestu a byli v pátek 12.10. připraveni v maximální možné síle na utkání s jedním z favoritů soutěže BCM Olomouc. Utkání se vyvíjelo podle očekávání, nicméně Hranice se držely více než doma. Kritická byla 3. črtvina, kdy naši borci vypustili a soupeř se nadechoval ke srovnání skóre. Naštěstí jsme se uklidnili a utkání nakonec zvládli, nic krásného ke shlédnutí to však tentokráte nebylo.

Střelci: Siegfried 26, Brázda 24, Schuster 15, Baďura 7, Pospíšil M. 6, Petrák 4

5.10.2018
TJ Sigma Hranice - BK Lipník A
37:89
(6:22 11:45 26:71)

Hned následující pátek po derby závitala naše šestka statečných do blízkých Hranic. Navzdory některým obávám byl průběh pohodový. Rychlá sestava dokázala soupeře udržet na uzdě (pouhých 11 bodů v 1. poločase) a připsala si další pohodové vítězství.

Střelci: Sedlařík 34, Brázda 22, Siegfried 14, Luštický 9, Sitek 7, Baďura 3

3.10.2018
BK Lipník B - BK Lipník A
45:71
(10:17 15:42 24:51)

V prvním prestižním derby této sezóny rozhodola druhá čtvrtina, kterou áčko vyhrálo poměrem 5:25. Druhý poločas dokonce dokázalo vyhrát béčko!

Střelci: Schuster 17, Sedlařík 9, Baďura 8, Luštický 8, Petrák 8, Siegfried 7, Brázda 6, Frélich 6, Pospíšil M. 2

Středa 29.8.2018
přípravné utkání UP Olomouc U19 - BK Lipník "A"
72:73
K prvnímu letošnímu přátelskému utkání jsme vyjeli do Olomouce, kde nás čekala konfrontace s místní ligovou juniorkou. Za sebou jsme měli pouze jediný trénink a podle toho taky hra vypadala. Soupeř vyrukoval ze značnou motivací ukázat se nejen proti můžum, nýbrž také proti loňskému účastníkovi 2. ligy. Nutno také podotknout, že jsme na utkání odcestovali v namixované sestavě družstev A i B a v mnoha momentech určitá nesehranost a nezažité automatismy byly znát.
První čtvrtinu jsme zaostávali. Zjistili jsme, že tempo utkání je jiné než tomu bývá na letních venkovních placech. Soupeř umě zvládal hru 1na1 a dokázal skórovat i z těžkých pozic. Nás držela nad vodou zéjmena podkošova dvojce Sedlařík - Brázda. Ve 2. čvrtině jsme přitvrdili, soupeři tvrdá hra moc nevoněla a v této části utkání dokázali domácí vstřelit pouze 6 bodů. Do poločasu jsme šli cca s 10ti bodovým náskokem. Vše nasvědčovalo k tomu, že utkání ve 2. půli již v klidu dohrajeme, opak byl ale pravdou. Soupeř se rozstřílel a několika střelami zpoza trojkového oblouku skóre dorovnal. Po celý druhý poločas jsme si udržovali cca 5ti bodový náskok, soupeř se v posledním útoku trojkou dotáhl až na jediný bod, nicméně utkání jsme pak již bez problémů dohráli.
Dá se říci, že utkání nám otevřelo oči. Ač někteří z nás odehráli utkání naposledy 15.března, nelze říci nic jediného než že musíme zabrat. Každý ze soupeřů se proti nám bude chtít ukázat a vykáže větší úsilí než je obvyklé. Už první utkání v Postřelmově nebude nic lehkého a jestli si myslíme, že to půjde samo, tak rozhodně nepůjde!

Sezóna 2018/2019
Léto nám pomalu a jistě končí, což pro nás znamená jediné: Návrat na palubovky!
Letos jsme si pro Vás připravili hned několik novinek. První z nich je přesun na novou supermoderní Městskou halu, která nám i fanouškům poskytne nesrovnatelně větší zázemí i konfort.
Po pádu z 2. ligy se opět budeme účastnit oblastního přeboru, který se v letošním roce bude odehrávat v nejjednodušším možném systému a to každý s každým dvoukolově doma/venku. Po sjednocení obou soutěží oblastního přeboru nás poprvé v historii čeká mistrovské utkání proti našemu béčku a to hned dvakrát - "doma/venku". Utkání je zároveň velká spousta a začínáme netradičně již 14.9., kdy zajiždíme na půdu Postřelmova.
Z hlediska hráčského kádru došlo k několika změnám. Z důvodu zranění kolene do sezóny pravděpodobně nezasáhne Davča Pospíšil, pokud ano tak až ke konci. Odchod hlásí loňská posila z Opavy Dalibor Žídek. Naopak přichází trio Robin Petrák, Jiří Siegfried a Josef Luštický, které výrazně posílí zéjmena náš perimetr a z béčka přechází zpět do áčka hrající trenér Ota Baďura. V sezóně se opět budeme opírat o dominantní podkošovou dvojici Brázda - Sedlařík, která troufám si říct je v soutěži bezkonkurenční. Kádr bude poměrně dynamický, rychlý a s dostatkem zkušeností, aby mohl myslet opět na příčky nejvyšší. Nicméně velké změny a úzkost kádru mohou být limitní faktory.
Zpět se vrací atraktivní páteční termín ve 20:30 a doma poprvé přivítáme 28.9. SBK Val Mez, ačkoliv je možné, že předehrajeme v některý zářijový termín utkání s naším béčkem, čímž Novou halu náležitě pokřtíme!
Doufáme, že si letos opět najdete cestu nás podpořit!